#Máme na viac

Chceme modernú medicínu a inovácie v slovenskom zdravotníctve!

Technologické inovácie robia náš život pohodlnejší, šetria peniaze a námahu. Inovácie v medicíne prinášajú ešte viac: zachraňujú životy

Ťažko sa odôvodňujú investície do pokroku, keď chýbajú základné veci. Nie je však práve viac inovácií spôsobom ako vystúpiť z tohto začarovaného kruhu? Aký dopad majú inovácie na životy pacientov? O týchto otázkach chceme diskutovať v kampani „Máme na viac!“, ktorú sme spustili na tlačovej konferencii 4. apríla 2019.

Hoci sa slovenské zdravotníctvo veľmi často spája s problémami, nedostatočným vybavením, či klesajúcim počtom zdravotníkov, má aj druhú stranu. Na tej stojí mnoho úspešných lekárov, vedcov a medicínskych startupov, ktoré aj v skromných podmienkach dokázali, že na Slovensku sa dá robiť špičková veda, výskum či objavy celosvetového významu. Mnohí lekári a vedci sa presadili v zahraničí a vrátili sa na Slovensko s cieľom posunúť zdravotníctvo vpred. Sú to ľudia, ktorí už dnes ukazujú, že na Slovensku máme na viac.

 

Cieľom kampane Máme na viac! je naštartovať verejnú diskusiu o hodnote inovácií v slovenskom zdravotníctve. Kampaň bude pokračovať v priebehu roka 2019 a bude mať dve časti. Smerom k širokej verejnosti chceme intenzívne hovoriť o hodnote modernej medicíny a jej reálneho dopadu na životy pacientov. Nezabúdame však ani na tých, ktorí nám tieto inovácie prinášajú alebo s nimi už pracujú. S lekármi, vedcami, akademikmi chceme diskutovať a hľadať spoločné riešenia, ako mať na Slovensku inovatívnu medicínu dostupnú pre všetkých. Cieľom diskusií je vypracovať súbor odporúčaní, ktoré budú môcť byť využité pre ďalšie smerovanie slovenského zdravotníctva.

Ako fungujú najmodernejšie medicínske postupy? Aká je budúcnosť liečby? Prečítajte si v našom magazíne:

Mohlo by Vás zaujímať

Na Slovensku je dostupná iba necelá štvrtina liekov na rakovinu, ktoré odporúčajú európski odborníci

Na Slovensku je dostupná iba necelá štvrtina liekov na rakovinu, ktoré odporúčajú európski odborníci

Bratislava, 29.6.2020 - Analýza AIFP ukazuje, že zo 171 onkologických indikácii je v SR hradených 22%.

Čítať viac
Prehľad kľúčových nástrojov cenotvorby liekov vo vybraných krajinách Európy

Prehľad kľúčových nástrojov cenotvorby liekov vo vybraných krajinách Európy

Bratislava, 13.2.2020 - Cenotvorba liekov je vo všetkých krajinách EÚ významne regulovaná a výnimkou nie je ani Slovensko.

Čítať viac